"ЗДОРОВ'ЯТКО" - здоров'я вашої дитини!

Медичне обслуговування   ДНЗ №69 "Кристалик" здійснює:                              Сестра медична старша:  ПОДКОЛЗІНА Руслана Русланівна

Пріоритетним напрямком медичної роботи в садочку є – оздоровчі, лікувально-профілактичні заходи, збереження та покращення здоров’я дітей, повноцінне раціональне харчування, додержання гігієнічних норм і правил  та систематичне загартування.

У рамках проєктy USAID "Розбудова стiйкої системи громадського здоров'я" громадською спiлкою "Коалiцiя за вакцинацiю" створено Нацiональний портал з iмунiзацiї vaccine.org.ua, який розпочав роботу у квітні 202З року. На Порталi представлена iнформацiя про iнфекцiйнi хвороби, а також календар щеплень та рекомендацii щодо вакцинацii для рiзних груп населення; тут публiкуються нацiональнi та регiональнi новини вакцинацii; надаються роз'яснення щодо нормативно-правової бази у сферi iмунiзації.

Сестра медична старша Подколзіна Р.Р. в рамках тижня БЖД на тему: "Здоров'я - це благо дане нам природою"разом з дітьми побувала в гостях у "Рятівників чистоти" які допомогли дітям зрозуміти користь дотримання правил гігієни через ігрові методики, а також сприяють здоровому способу життя як малечі, так і дорослих. Подорожуючи ігровим всесвітом по "Планеті умивання", "Планеті Чищення зубів", "Планеті Миття рук" та "Планеті Чистих рушничків" діти зрозуміли основні принципи здорового способу життя. "Рятівників чистоти"- це проект "ADRA Україна", який реалізовано завдяки підтримці "UNICEF".

Комплекс оздоровчо – профілактичних  та загартовуючи заходів «Здоров'ятко»

v  Ранковий прийом дітей на свіжому повітрі. Рухливі ігри, самостійна рухова діяльність.

v  Ранкова гімнастика на свіжому повітрі, оздоровчі пробіжки.

v  Миття обличчя, шиї, вушок рук до ліктів  холодною водою.

Точковий загально укріплюючий масаж біологічно-активних зон за методикою Уманської, посилюючий захисні сили організму (в добре провітреному приміщенні).

v  Прогулянка: 10-15 хв. рухливі ігри, 20-25 хв. фізичні вправи, піший перехід

або самостійна рухова діяльність.

v  Після повернення з прогулянки: миття обличчя, рук до ліктів холодною водою.

Перед обідом:

v  Імунна гімнастика для укріплення імунітету та підвищення опірності дитячого організму.

Після обіду:

v  Полоскання горла та ротової порожнини йодосолевим розчином або настоєм календули .

Після сну:

v Гімнастика пробудження. Ризська методика загартовування. Ходіння по вологому килимку. Корегуюча доріжка здоровя. Точковий  масаж.

Для дітей з ослабленим здоров’ям та тих, які прийшли після хвороби, змінюємо схему загартування згідно з рекомендаціями  лікаря.

Лікувально – профілактичний комплекс «Нехворійка» для часто хворіючих та ослаблених дітей

v Гімнастика для стимуляції імунних точок, дихальна гімнастика Ніші, Цигун для укріплення імунітету та покращення біоенергетики дитячого організму.

v Звукотерапія: позитивно впливає на дитину, нормалізує біоенергетику, підвищує захисні сили.

v Спелеотерапія– це терапія кристалами хлориду натрія (солі) для лікування органів дихання.

Використовується кристалічна соляна лампа, що являється природним повітряним іонізатором.

v Вітамінотерапія, вживання полівітамінів - 1 драже 1р. на день  (стимулює захисні сили організму, покращує самопочуття).

v Фітотерапія  – використання препаратів на основі натуральної сировини, що не мають побічної дії, для підвищення імунітету, профілактики захворювань печінки та жовчного міхура, профілактики захворювань органів дихання.

v Імунотерапія - вживання екстракту елеутерококу 1 р. на день у віковому дозуванні.

v Аромотерапія – застосування масел з імуностимулюючими, антиалергічними, противірусними властивостями.