УВАГА!!! COVID - 19

Алгоритм дій в разі виявлення у дитини або працівника ознак ГРВЗ.

1. У разі  виявлення у дитини ознак ГРВЗ, до приїзду батьків дитина знаходиться в масці в ізоляторі.

2. Поінформувати директора та батьків про стан дитини.

3. Медична сестра має надіслати екстрене повідомлення ф.058 про підозру на інфекційне захворювання до лабораторного центру.

4. Медична сестра реєструє випадок в журналі ф.060о.

5. Медична сестра  викликає за потреби швидку допомогу, після прибуття батьків відправляє з ними дитину додому, а за наявності показань до госпіталізації  швидка допомога доставляє дитину до стаціонару.

6. Медична сестра співпрацює з епідеміологами лабораторного центру та в ході розслідування допомагає визначити коло  контактних  осіб:

• Які разом знаходилися в транспорті,
  • Які разом знаходилися в одному приміщенні,
  • Які контактували в побуті.

Алгоритм дій керівника ДНЗ  в разі отримання позитивного тесту на SARS-COVу дитини.

1. Направити додому на самоізоляцію контактних осіб (групу), згідно з         (додатком 2 до Стандартів  медичної допомоги «Короновірусна хвороба (COVID-19») на 14 днів.

2. Забезпечити позачергове проведення дезінфекції та генеральне прибирання приміщення групи.

3. Для групи , яка перебуває на самоізоляції організувати дистанційний освітній процес.

4. Якщо  захворювання на COVID-19 підтвердилося і в контактних осіб,директор може прийняти рішення для самоізоляції для кількох груп.

Алгоритм дій керівника ДНЗ  в разі отримання позитивного тесту на SARS-COV2 у працівника.

1. Працівники ДНЗ, які перебували в контакті з особами, в яких  лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19, не виходять на роботу та невідкладно звертаються за медичною допомогою.

2. Якщо температура, кашель, нежить у працівника з´явилися під час

роботи, він має невідкладно залишити заклад і звернутися до закладу охорони здоров´я за медичною допомогою; якщо у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити,виражена блідість шкіри,повторне блювання, необхідно викликати швидку допомогу, попередивши про підозру на COVID-19.

3. У приміщенні, де знаходився хворий працівник, слід провести поза графіком провітрювання та дезінфекцію поверхонь.

Інформування  учасників освітнього процесу про випадок COVID-19 в ДНЗ.

1. Переконайтеся, що працівникам закладу освіти та батькам дітей відомо, що ніхто не повинен відвідувати садок, якщо у нього температура, кашель, нежить. Переконайтеся, що вони розуміють ,що мають залишатися вдома, якщо контактували з хворим.

2. Попросіть, у разі підозри, контакту чи хвороби на COVID-19. Працівників садочка і батьків дітей повідомляти про це медичну сестру, адміністрацію.

3. Нагадуйте працівникам та батькам дітей про особливу небезпеку COVID-19 та необхідність  дотримуватись дистанції, регулярно мити руки, уникати скупчення людей, провітрювати  приміщення.

4. Пояснюйте ,як можна зменшити стрес: Більше  спілкуватися з рідними телефоном або онлайн, займатися улюбленими стравами.

5. Порадьте батькам, як зробити родинне приміщення безпечним для дорослих та дітей (регулярно дезінфікувати поверхні й провітрювати приміщення).

6. Закликайте звертатися до лікаря телефоном у разі появи  небезпечних симптомів.