* Рада по харчуванню

Звіт про проведену роботу
Ради по харчуванню в 2023 році в ДНЗ№ 69

З метою контролю за організацією та якістю харчування в закладі дошкільної освіти функціонує Рада по харчуванню, до складу якої входять сестра медична старша, завідувач господарства, кухар, голова ППО, вихователь.

Протягом року члени Ради вивчили нормативно-правову базу по організації харчування, здійснювали постійний контроль за організацією і якістю харчування, дотриманням санітарно-гігієнічних вимог харчоблоку та груп відповідно вимог постійно діючої системи НАССР. Враховуючи, що метою Ради по харчуванню є контроль за поліпшенням якості харчування дітей, було організовано та проведено  чотири засідання Ради по харчуванню (кожне фіксувалось протоколом) на яких розглянули наступні питання:

1. Складання та затвердження  плану роботи Ради по харчуванню на 2023 рік: затвердження плану контрольних перевірок за організацією харчування відповідно вимог системи НАССР (протокол № 1 від 05.01.2023 р.).
  2. Організація харчування вихованців в закладі та найпростішому укритті в умовах воєнного стану та адаптивного карантину. Збереження та транспортування продуктів харчування в умовах війни та адаптивного карантину (протокол  № 2 від 18.04.2023 р.).
  3. Аналіз дотримання вимог до зберігання продуктів харчування. Забезпечення інвентарем та устаткуванням харчоблоку, груп, комори (протокол № 3 від 14.09.2023).
  4. Річний звіт про проведену роботу членами Ради. Аналіз виконання норм харчування (протокол № 4 від 21.12.2023 р.).

Був розроблений та затверджений графік контролю за організацією харчування дітей на 2023 рік.

Відповідно до річного плану роботи  з працівниками закладу дошкільної освіти  проводилась санітарно-просвітницька робота, позапланові гігієнічні навчання в зв’язку з карантином, бесіди та практикуми:

• система НАССР в дитячому садку, дотримання технології приготування їжі;
  • проведення профілактичних заходів щодо короновірусної інфекції;
  • алгоритм роботи працівників під час сигналу «Повітряна тривога!»;
  • кулінарна обробка продуктів харчування;
  • правила приготування дезрозчинів;
  • виконання норм харчування в ДНЗ.

В липні та жовтні 2023 року була здійснена перевірка працівниками управління освіти, Держсанепідемслужби та КОЛЦ МОЗ  України, готовності до роботи закладу в новому навчальному році, готовності найпростішого укриття та організації харчування вихованців закладу дошкільної освіти.

Харчоблок в цілому забезпечений необхідним обладнанням та інвентарем. Протягом року були оновлені: розробні дошки, ножі, пластикові відра, віники, тертка, термометри для холодильного устаткування.

Якість готової їжі щодня перевіряється та фіксується в бракеражному журналі готової продукції. Продукти харчування, які постачаються до закладу мають сертифікати якості та супровідні документи. Постачання здійснюється спеціальним транспортом. Постачальники дотримуються заходів захисту з метою уникнення розповсюдження інфекційний хвороб, дотримується температурний режим зберігання продовольчої сировини і видачі готових страв на групи.

Продукти зберігаються в коморі, де забезпечено дотримання санітарних норм і правил у тому числі і умов товарного сусідства. Під час приготування страв суворо дотримується поточність виробничого процесу.

Протягом року проводились перевірки організації харчування по групам.  Перевірена документація, яка ведеться згідно Постанови «Про затвердження норм та порядку організації харчування в закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021р. №305  правильно та охайно.

Всі співробітники проходять медичні огляди вчасно. Працівники харчоблоку забезпечені спецодягом, рукавичками, масками та екранами для видачі їжі на випадок оголошення карантину.

На кінець року члени Ради по харчуванню визначили, що якість та організація харчування дітей, матеріально-технічне забезпечення виробничих процесів, організація санітарно-освітньої роботи, дотримання вимог охорони праці та безпеки життєдіяльності, проводяться в закладі на належному рівні. Виявлені недоліки були розглянуті на засіданнях та усунені у визначені терміни.

Члени Ради по харчуванню звітували про роботу на нарадах при директорі:

• Протокол №1-н  від 10.01.2023 р.  «Звіт Ради по харчуванню. Аналіз харчування за 2022 рік».
  • Протокол №6-н від 23.04.2023 р. «Організація харчування вихованців в закладі та найпростішому укритті в умовах воєнного стану та адаптивного карантину».
  • Протокол №9-н від 19.09.2023 р. «Про здійснення контролю за організацією харчування».
  • Протокол №12-н  від 25.10.2023 р.  «Звіт засідання робочої групи  НАССР».
  • Протокол №18-н  від 22.12.2023 р. «Звіт Ради по харчуванню».

Члени Ради по харчуванню також звітували на засіданнях педагогічної ради:

•  Протокол №3 від 30.01.2023 р. розглянуто питання звіту Ради по харчуванню».
  • Протокол №1 від 01.09.2023 р. розглянуто питання звіту з організації харчування.

Випадків відмови від прийняття продуктів з причин неналежної якості продуктів та звернень щодо неякісного харчування, кількості звернень щодо неякісного харчування не було.

Директор                                                          Оксана НЕБОГА